Zaujalo nás: Výstražná dopravná značka obohatená o ľudovú tvorivosť -:)

Z času na čas uverejňujeme zábavné fotografie s rôznymi ,,modifikáciami“ dopravných značiek. Táto, na obrázku zo sociálnych sietí, sa ale tvári vážne. Je umiestnená v Košiciach pri Steel aréne a upozorňuje na padajúce cencúle. Zámer je chvályhodný a pravdepodobne plní aj svoj ,,upozorňujúci“ účel na isté nebezpečenstvo, avšak vo vyhotoveniach dopravných značiek v prílohe vyhlášky č. 9 /2009 sme nič také nenašli. Poviete si,  isteže, nič závažné sa nedeje, ale povedzme si pravdu – vyobrazenia značiek by sa nemali funkčne dotvárať. Ak by sa k takému čosi podujalo viac úradov, organizácií, alebo občanov, onedlho by sme často vôbec nerozumeli, ktorá značka čo symbolizuje.

Svojvoľná úprava dopravného značenia je v Košiciach mimochodom v móde. Experti z košickej spoločnosti EEI, ktorá nedávno získala do svojej správy množstvo platených parkovísk v meste, za ktoré čelí veľkej kritike na komunálnej úrovni, dotvárajú značky o parkovacích zónach a miestach doslova ľudovo a na počkanie.  Nedodržujú písma, predpísané vyobrazenia, skrátka nič. Napríklad:

– ver –

Be the first to comment

Leave a Reply