APRÍL 2024 | Novinky a vylepšenia v online systéme eAUTOŠKOLA.sk / JVSCD.sk

Kolegovia, tohtomesačný sumár noviniek a vylepšení bude trochu rozsahovo menší, nakoľko sa v apríli venujeme predovšetkým nasadzovaniu prvkov umelej inteligencie spoločnosti Microsoft Copilot AI. Ako sme už spomínali, Copilota poháňa najznámejší jazykový model Chat GPT-4 a pre nás, učiteľov v autoškolách a lektorov v cestnej doprave, prináša nové možnosti práce s výučbovým kontentom. Pripravíme k AI aj školenia, tipy a triky. Z hľadiska obsahov vzdelávacieho systému sme na apríl pripravili:

  • rozšírenie a aktualizáciu prehľadu bezpečnostných systémov a prvkov vozidiel o 12 nových funkcionalít, ktoré sú dnes už bežné vo výbave vozidiel – v predmete ZBJ,
  • počas apríla pribudne do aplikácia k zákonu č. 461/2007 o tachografoch SR praktický kurz k základným postupom obsluhy a práce s tachografmi. Zároveň v aktualizačnej aplikácii pribudnú praktické informácie o nových Inteligentných tachografoch, ktoré musia dopravcovia povinne vymeniť vo vozidlách používaných v medzinárodnej cestnej nákladnej doprave do 21.12.2024 – v predmetoch AKT, KKV a ESL.

Prajeme príjemné jarné počasie na cestách počas výcviku!

-ver –