JANUÁR 2024 | Novinky a vylepšenia v online systéme eAUTOŠKOLA.sk / JVSCD.sk

Vitajte kolegovia v novom roku! Na úvod vám chceme popriať veľa úspechov a kopec splnených osobných aj pracovných prianí. Poďme sa spolu pozrieť, čo nás čaká a neminie v januári, z ohľadu noviniek, aktualizácií i vylepšení nášho vzdelávacieho systému.

Databáza záujemcov o vodičské kurzy / kurzy KKV

Hneď pod aplikáciou s aktualizačnými školeniami na úvodnej stránke online učebne JVSCD.sk pribudla sekcia, v ktorej budeme uverejňovať priebežne záujemcov o vodičské kurzy alebo kurzy KKV z celého Slovenska. Používanie je jednoduché – nahliadnite podľa potreby do tohto zoznamu a v prípade, že sa tam nachádza účastník, ktorého viete alebo chcete prijať, rovno ho kontaktujte. Zoznam záujemcov je dostupný po prihlásení sa do online učebne:

0 | PREDMET: (VP, KKV): Databáza záujemcov o vodičské kurzy / kurzy KKV 

Nová sekcia Aktuality a články

Niektorí ste si to už všimli – v hlavnom menu portálu JVSCD.sk pribudla položka Aktuality a články. Ako už samotný názov napovedá, pôjde o miesto, v ktorom nájdete užitočné články, odkazy na užitočné články a iné aktuálne dôležité praktické zmeny, ktoré sa dejú v segmente cestnej dopravy, autoškôl a školiacich stredísk KKV. Aktuality a články práve rozbiehame – ak máte tip na zaujímavý článok, pošlite nám ho na: info@jvscd.sk.

Aktuality a články – ONLINE UČEBŇA JVSCD.sk 2024

Nové výučbové aplikácie pre elektromobily a alternatívne pohony

I keď v našich aktuálne platných učebných osnovách toho o nových technológiách v doprave máme naozaj iba poskromne, na základe vašich nápadov sme sa rozhodli vytvoriť úplne nové tématické aplikácie k výučbe teórií v autoškolách a školiacich strediskách KKV. Ide o aplikácie:

  • Elektromobily, princíp činnosti, konštrukcia, výhody, nevýhody
  • Alternatívne pohony, Plugin hybridy, LPG, CNG pohony, vodíkový pohon,
  • Nové moderné bezpečnostné systémy pre automobily

Elektromobily a alternatívne pohony už nájdete v predmete KÚV, bezpečnostné systémy čoskoro pribudnú v predmete ZBJ. Podľa našich informácií sa aktuálne na komore pripravuje modernizácia učebných osnov, takže počkáme si na nich, ale zatiaľ viete žiakom a účastníkom vysvetliť aspoň v základnom režime aj tieto obsahy,

Dve facebookové diskusné skupiny stránky eAutoškola.sk

Kolegovia, keďže počet záujemcov o členstvo v našej diskusnej skupine na FB, ktorí nie sú inštruktormi alebo prevádzkovateľmi, už nabral rapídny objem ( aje prácne im denne zamietať členstvo), rozhodli sme sa zriadiť druhú samostatnú skupinu aj pre žiakov. Takže:
  1. Autoškolák.sk – diskusná skupina pre inštruktorov a prevádzkovateľov autoškôl a školiacich stredísk KKV (pozývajte kolegov): Autoškolák.sk – inštruktori a prevádzkovatelia AŠ / ŠS KKV
  2. Autoškolák.sk – diskusná skupina pre žiakov autoškôl a kurzov KKV (pozývajte žiakov): Autoškolák.sk – žiaci autoškôl a školiacich stredísk KKV

Jaroslav Verlík