JÚL-AUGUST 2024 | Novinky a vylepšenia v online systéme eAUTOŠKOLA.sk / JVSCD.sk

Milí kolegovia, leto sa nám rozbieha a je čas na menší či väčší oddych (podľa toho, kto ako môže). Aj my si po siedmych rokoch nepretržitej hektickej práce na vzdelávacom systéme JVSCD.sk, ktorého súčasťou je aj eAutoškola.sk, konečne ,,niečo dovolíme“ ))). Samozrejme, to neznamená, že tu nik nebude. Naďalej beží plná technická podpora, príprava objednaných alebo resetovaných žiackych kont, predaj licencií, príprava na skúšky odborných spôsobilostí a všetky ostatné bežné denné činnosti a služby našich portálov eDopravca.sk, eVodič.sk, eAutoškola.sk, eAkadémia.sk, či najnovšie, eDispečing.sk. A ešte predsa len niečo – počas leta bude bežať akreditačný proces vzdelávacieho programu Kvalifikačné štúdium v cestnej doprave na www.eakademia.sk. Ide o určitú súkromnú školu – dopravnú akadémiu – formou nadstavbového semestrálneho štúdia.

A aký je výhľad u nás v autoškoláctve? Nuž, mnohí z vás už určite viete, že sa pripravujú nové osnovy pre výučbu teórií v autoškolách. Budeme čakať, kedy uzrú svetlo sveta oficiálne verzie a následne, na základe zmien, sa pustíme do reorganizácie, aktualizácie či výroby nových obsahov online učebne eAutoškola.sk tak, aby vyhovovali novým osnovám. Do akej miery to bude náročný či menej náročný proces, v tejto chvíli netušíme. Podľa predbežných informácií sa napríklad ráta s tým, že vodičák C a E sa spojí, že výrazne ubudne teórií pre veľké skupiny a zmení sa organizácia skúšok (najprv teoretická časť kurzu, až potom prax).

V každom prípade, v rámci týchto zmien sa aj u nás v eAutoškole.sk konečne dostane na rad napríklad aj výroba vlastných interaktívnych križovatiek, pokračovať bude integrácia služieb umelej inteligencie k modernému vyučovaniu teórií, či iných bohatých médií, kde by sme chceli pokročiť. Nemá však zmysel vyrábať niečo vopred, kým neprídu spomínané osnovy.

Tak to je asi všetko, prajeme vám pekné leto!

Jaroslav Verlík
eAutoškola.sk