VIDEO: Zámerné agresívne vybrzďovanie autobusu s pasažiermi je nebezpečnou hrou s ich životom a zdravím

Vodiči autobusov majú v cestnej premávke isté ,,nadštadardné“ prednosti. Vo väčších mestách majú vyhradené vlastné pruhy, do ktorých ostatná premávka nesmie, alebo napríklad, ostatní vodiči sú im povinní umožniť výjazd zo zastávky a brať na nich ohľad v rôznych ďalších smeroch v dopravnej premávke. Práca vodiča autobusu je psychicky vyčerpávajúca, často monotónna a plná rizík v súvislosti s bezpečnosťou pasažierov, ktorých treba dopraviť načas a podľa prepravného poriadku.

Nič z toho vodič prešovského wolksvagenu v tomto videu v živote nevidel a nepočul. Vodiča autobusu zámerne a agresívne vybrzďuje, naviac v zložitej dopravnej situácii pri vjazde do mesta, v ,,lieviku“  pri stavbe diaľničného obchvatu. Preto je veľmi podivné, že je držiteľom vodičského oprávnenia, pričom ním by možno ani  vôbec nemal byť. Nakoniec, pozrite sa sami…

Be the first to comment

Leave a Reply