Pravda SK: Toto svojmu autu nikdy neurobte. Na jeden olej 135 000 km!

Niektorí ľudia sa o svoje auto starajú s láskou, iní považujú pravidelné prehliadky za nutné zlo, ktoré vyťahuje z ich účtu peniaze a zabíja čas. Napriek tomu sa do servisu predsa len dostavia. Toto je však celkom iný príbeh. Majiteľ parádneho kupé Audi TT Quattro s 3,2 litrovým 6-valcom nepatrí totiž ani do jeden zo skupín. O svoje auto sa rozhodol jednoducho nestarať vôbec. Najazdil s ním takmer 135 000 kilometrov bez jedinej výmeny oleja!

Paradoxom je, že so svojím Audi dokázal ešte prísť do servisu po vlastnej osi. Prekážalo mu, že auto akosi stráca výkon. Motor síce fungoval, ale po rozobratí sa naplno ukázali devastačné účinky zanedbanej starostlivosti. Usadeniny, ktoré nemali napriek dolievaniu oleja počas prevádzky možnosť uniknúť z motora, sa zmenili na karbón a mazľavú hmotu pripomínajúcu bahno pokrývajúcu všetky vnútorné plochy.

Celý článok dočítate tu: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/350218-toto-svojmu-autu-nikdy-nerobte-na-jeden-olej-135-000-km/

text a foto: pravda.sk

Be the first to comment

Leave a Reply