Kruté video: Mladé Češky natočili jazdu aj haváriu naživo, jedna z nich zomrela

Nasledujúce video zachytáva rozjarenú jazdu dvoch mladých Češiek neďaleko mesta Most v ČR dňa 6.7.2017. Mladé ženy v dobrej nálade si natáčali spievanie a streamovali video cez facebook naživo pre priateľov. V istom okamihu tejto milej ale nepozornej a nebezpečnej jazdy sa však situácia desivo zvrtla – vozidlo vo veľkej rýchlosti (údajne okolo 180km/hod.) narazilo do protihlukovej bariéry. Výsledkom je smrť mladej vodičky a ťažké zranenia spolujazdkyne.  Streamovanie a nahrávanie videa však bežalo naďalej a tak je okrem nárazu zaznamenaných ešte asi 30 minút záchranných prác.

Pohľad do očí náhlej smrti je vždy desivý. Vidieť dve mladé ženy plné energie, z ktorých pre jednu sú toto posledné zábery jej života, je veľmi krutým poznaním toho, ako nepozornosť, vysoká rýchlosť a porušovanie predpisov môžu v malej chvíli zničiť životy aktérov aj ich rodín.

Želáme vám, aby ste po získaní vodičákov vyšli na cesty šťastlivo, naučili sa jazdiť s pôžitkom, ale pozorne a zodpovedne. Aby sa nik z vás nemusel dožiť – respektívne nedožiť – toho, čo tieto dve ženy na videu:

(Poznámka: krátko po zverejnení videa ho zhliadlo 184 tisíc ľudí a bolo stiahnuté. Stalo sa tak zrejme na žiadosť rodín, možno aj v dôsledku odporných bezcitných komentárov (nevedno kde sa berie v ľuďoch toľko cynickosti a bohorovnosti, veď sme v ich veku robili podobné chyby aj my).

V redakcii si však často sťahujeme niektoré voľne dostupné obsahy, výlučne pre edukačné účely. Takto sme teda stiahli aj toto video. Chápeme bolesť a smútok pozostalých a preto ho nikdy verejne nepoužijeme. Bude však dostupné v našej online učebni v predmete Dopravná výchova, avšak iba pre inštruktorov a iba na na premietnutie v učebni na edukačné účely – bez možnosti ho zdieľať, sťahovať, šíriť a podobne.)

https://www.facebook.com/robert.zeman.14/videos/1451161428240130/

Be the first to comment

Leave a Reply