Chcete získať vodičák zadarmo? Požiadajte o preplatenie cez úrad práce!

Už druhý rok beží na Slovensku zaujímavý projekt pre nezamestnaných, ktorí sa rozhodnú rekvalifikovať sa alebo získať úplne novú kvalifikáciu – majú možnosť absolvovať vzdelávací kurz v bežných vzdelávacích inštitúciach podľa vlastného výberu, pričom kompletné náklady na kurz hradí za nich úrad práce v rámci projektu REPAS. Podľa našich informácií tak môžete urobiť aj v prípade, ak na pohovore preukážete, že získanie vodičského oprávnenia vám pomôže zamestnať sa. V takom prípade vám úrad práce kurz preplatí vo výške 100 %.

Táto možnosť je vhodná pre všetkých z vás, ktorí uvažujú o práci vodiča, či už na malých alebo veľkých vozidlách. Jedinou podmienkou je, aby ste boli aspoň mesiac zaevidovaný uchádzač o zamestnanie a v posledných 5 rokoch ste nemali žiadne vzdelávanie, hradené z prostriedkov úradu práce. O ďalších podrobnostiach sa informujte u vášho referenta na úrade práce.

 

Ak potrebujete viac informácií k projektom RE-PAS navštívte webstránky Úradu práce, alebo si stiahnite oficiálne informačné letáky, kde sa dozviete viac:

> 2016 Informačný_leták REPAS (PDF)
>> 2016 Základné_informácie REPAS UPSVAR (PDF)

ver

19 Comments

 1. Pekný de%n prajem, Mám takú otázku: Syn teraz robí vodičský preukaz skupiny C vramci RE-PAS, po skončení kurzu má narok, alebo môže podať žiadosť na ďalší kurz , a to KKV/odborná pôsobilosť vodičov z povolania/ vrámci RE-PAS?

  • Dobry den p. Sakacova, podla doposial platnych podmienok REPASu je mozne aj poziadat o dalsiu kvalifikaciu, avsak iba za predpokladu ze suvisi alebo nadvazuje na tu, ktoru uz absolvoval, pripadne preukaze ze ziskanie dalsej kvalifikacie – v tomto pripade karty KKV – mu prinesie zamestnanie – a tym aj odchod z evidencie uradu prace – co je hlavnym zmyslom rekvalifikacie REPAS. Este mala poznamka – prave v tychto dnoch sa zasadne meni REPAS, ktory sa diverzifikuje na dva nove projekty REPAS+ a KOMMPAS+. Do konca augusta vsak bezi aj povodny REPAS. cize nech chytro ide informovat sa na Urad prace.

   Jaroslav Verlik

 2. dobry den chcela by som sa len opytat mam maminu ktora je dlhodobo chora ma zaznamy od lekarov ze nemoze chodit nakolko na chronicke klby a vysoku cukrovku ….vsade musi chodit taxikmy moja otazka znie mozem si na urade prace uplatnit preplatenie vodickeho preukazu na jej prepravu k lekarom ….islo by o vodicky skupiny B Dakujem za odpoved

 3. Dobrý deň Paľo, v Trenčíne vám odporúčame informovať sa v autoškolách Hriz, Euromiko a KBK. Hriz robí výcvik pre všetky skupiny, Euromiko a KBK výcvik pre sk. B. Všetky vzdelávajú moderne. Určite vám poskytnú informácie. Rátajte ale s tým, že cez Úrad práce môžete požiadať o preplatenie iba pri vodičákoch pre veľké skupiny a kurzy KKV – teda ako prípravu pre povolanie vodiča profesionála.

 4. Dobrý deň,
  mohli by ste mi, prosím, poradiť – v auguste som si robila REPAS vizážistika, ale rada by som sa zamestnala v úplne inej sfére a to poľnohospodárstvo – je možné požiadať o REPAS na vodičský preukaz sk. T tj. traktor?

  Vopred ďakujem za info!

 5. Dobrý deň chcel by som sa spýtať ja chodím na strednú školu a končím o štyri roky vtedy budem mať už 21 rokov a keď skončím školu môžem ísť na tento program a či aj môžem spraviť vodičský na autobus a plus kartu vodiča či sa to dá.

 6. A Biological Masterpiece, But Subject to Many Ills
  The human foot is a biological masterpiece. Its strong, flexible, and functional design enables it to do its job well and without complaint—if you take care of it and don’t take it for granted.
  healthThe foot can be compared to a finely tuned race car, or a space shuttle, vehicles whose function dictates their design and structure. And like them, the human foot is complex, containing within its relatively small size 26 bones (the two feet contain a quarter of all the bones in the body), 33 joints, and a network of more than 100 tendons, muscles, and ligaments, to say nothing of blood vessels and nerves.
  https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-pas-cher-grenoble/

Leave a Reply