Autobild: Rýchle zohriatie skrehnutého motora – ako sa to robí správne?

Nastúpiť do vychladeného auta v studený zimný deň nie je žiadna slasť. V záujme každého vodiča je preto čo najrýchlejšie zohriať motor. Opisujeme a vysvetľujeme, ako sa to robí správne a rýchlo. Jedným z najdôležitejších prevádzkových parametrov spaľovacieho motora je jeho teplota, ktorú je počas chodu potrebné udržiavať v pomerne úzkom rozsahu. Nemôže byť vyššia, o čo sa stará chladiaci systém, no tiež je nevhodné ak je nižšia. Vtedy pracuje agregát nehospodárne a navyše stúpa jeho opotrebenie. Preto je veľmi dôležité rýchle zohriatie, zvlášť v zimnom období. Mnohí vodiči to však robia úplne zle.

Pokračovanie článku:

http://autobild.cas.sk/clanok/212498/rychle-zohriatie-motora-ako-sa-to-robi-spravne/

Autobild: Ako správne zahrievať motor v zime

Názory na správne zahrievanie motora v zime sú rôzne. Ponúkame rady a tipy po konzultácii s odborníkom.

Be the first to comment

Leave a Reply