Aktuálne: Vodiči autobusov a nákladiakov zabúdajú dodržiavať rýchlosť

Počas minulého týždňa sa uskutočnila na Slovensku medzinárodná policajná akcia TISPOL. Policajti počas nej zistili viac ako 560 porušení predpisov vodičmi nákladných vozidiel a takmer 100 porušení predpisov šoférmi autobusov.

Policajti počas akcie skontrolovali viac ako 6000 nákladných vozidiel a takmer 3000 autobusov zo Slovenska i zahraničia, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

„Už ani neprekvapí, že napriek včasnému upozorneniu polície o pripravovanej akcii, mnohí vodiči dopravné predpisy ignorujú,“ uviedla Baloghová. „Zdá sa, že vodiči autobusov si vstúpili do svedomia a uvedomujú si zodpovednosť, ktorú na seba berú prevážaním cestujúcich, pretože ani jeden zo skontrolovaných nebol pod vplyvom alkoholu,“

Strážcovia zákona však zistili prítomnosť alkoholu v dychu u dvoch vodičov nákladných motorových vozidiel.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/20229423/vodici-autobusov-a-nakladiakov-zabudaju-dodrziavat-rychlost-ukazuje-policajna-kontrola.html#ixzz4GHJc85eq

Be the first to comment

Leave a Reply