Aktuálne: Košickí vodiči jazdia ne snehu prvýkrát v tomto roku, pozor na prechodoch!

Zatiaľ čo v mnohých severných okresoch Slovenska si vodiči stihli dostatočne zvyknúť na jazdu po zasnežených vozovkách, ich košickí kolegovia sa ,,dočkali“ prvej tohtoročnej snehovej nádielky dnes. Na cestách najmä v centre mesta sa statočne šmýkalo a obvyklá premávka v špičke sa na niektorých miestach zahusťovala nad pomery. Ale inak nič zvláštne -:)

Vodiči si musia v zimnom období – hlavne v najtmavších mesiacoch november a december – počínať obzvlášť opatrne. Okem zníženej viditeľnosti a dennej svetelnosti sa na zasnežených vozovkách nielen šmýka, ale častokrát sneh zakryje vodorovné dopravné značky, najmä priechody pre chodcov. A tak sa poľahky môže stať, že vám v nečakanej chvíli vbehne nezodpovedný chodca  a to na mieste, kde nie je vidieť, že ide o prechod pre chodcov.

zima1

zima2

Zaujímavosťou dnešného prvého zimného režimu na cestách vo východoslovenskej metropole bola aj trochu čudná situácia – zatiaľ čo centrum mesta a priľahlé sídliská zasypal sneh (obrázky vyššie), iba o dva kilometre ďalej akoby uťalo a po snehu ani chýru ani slychu. Ba dokonca, na cestách takmer sucho (obrázok nižšie, v tom istom čase).

zima3

text a foto: ver

Be the first to comment

Leave a Reply