VIDEO | Čo sa stane, keď vodič v ľavom pruhu nezastane pred priechodom

O prednosti na priechode pre chodcov sa učíte na hodinách teórie určite podrobne. V praxi nastáva zložitejšia situácia vtedy, ak ide o dvojpruhovú cestu. Vodič v pravom jazdnom pruhu pred priechodom pribrzdí alebo zastane, avšak vodič v ľavom pruhu nemusí túto skutočnosť zaznamenať (čo by sa nemalo stávať, ak vodič predvída, alebo sa dostatočn venuje vedeniu vozidla a dopravnej siutuácii). O tom, aké nebezpečná je táto situácia, je nasledujúce video. Pamätajte si preto – pred priechodom vždy extra pozor! Máte v rukách kovový kolos a pri kolízii s bezbranných chodcom je to skrátka brutálne:

CO VEDLO KE SRAŽENÍ CHODCE NA PŘECHODU

SRAŽENÍ CHODCE NA PŘECHODU – TOLIK CHYB NA JEDNOM MÍSTĚ1. ŘIDIČ – je povinen snížit rychlost jízdy nebo zastavit vozidlo před přechodem pro chodce, sníží-li rychlost jízdy nebo zastaví-li vozidlo před přechodem pro chodce i řidiči ostatních vozidel jedoucích stejným směrem2. CHODEC – musí se v tomto případě chovat obzvlášť defenzivně a kontrolovat vozidla v každém jízdním pruhu3. HYENISMUS – nikdo v okolí sražené chodkyni neposkytuje 1.pomoc, zejména muž u černého auta vlevo

Uverejnil používateľ Autoškola Havířov Piatok 12. júla 2019