PRAVDA.SK | Na Slovensku možno vznikne vojenská autoškola

Možnosť získania vodičského oprávnenia by podľa ministerstva obrany mohla slúžiť aj ako jeden z motivačných bonusov pri nábore do armády.

K možnému zriadeniu vojenskej autoškoly prebiehajú aktuálne v rámci jednotlivých zložiek rezortu obrany ďalšie rokovania. O možnom modeli fungovania či termíne vzniku je podľa Ministerstva obrany (MO) SR predčasné hovoriť. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Medzi výhody zriadenia autoškoly v pôsobnosti rezortu obrany možno zaradiť obnovenie spôsobilosti, ktorú Ozbrojené sily SR stratili v roku 2003, či získanie lepších zručností pri vedení vojenských motorových vozidiel a rovnako aj možnosť operatívne reagovať na potreby rezortu obrany,“ uviedla hovorkyňa. Možnosť získania vodičského oprávnenia by podľa ministerstva mohla tiež slúžiť ako jeden z motivačných bonusov na vstup občanov do Ozbrojených síl SR.

článok dočítate tu: Na Slovensku možno vznikne vojenská autoškola – Magazín – Auto – Pravda.sk
foto: net