LEGISLATÍVA | Nový zákon: Dva delikty pošlú nových vodičov do autoškoly

Viacnásobné porušenie pravidiel bude pre nováčikov za volantom znamenať aj odobratie vodičského oprávnenia. Nový cestný zákon má za cieľ pribrzdiť neskúsených vodičov. Štatistiky totiž ukazujú, že ide o najrizikovejšiu skupinu. „Voči týmto vodičom budeme prijímať veľmi silné, prísne opatrenia,“ avizoval pri predstavovaní nových pravidiel riaditeľ odboru dopravnej polície Ľuboš Rumanovský. Novela zákona, ktorý v stredu schválila vláda, by umožnila vrátiť nedisciplinovaných nováčikov do autoškoly. Prísnejšie postihovaní za dopravné delikty budú motoristi, ktorí majú vodičský preukaz menej ako dva roky.

Člínok dočítate tu: https://slovensko.hnonline.sk/1961644-dva-delikty-poslu-novych-vodicov-do-autoskoly?fbclid=IwAR0H_TpKt7uM5zUZsHMneJGVXJMwPQGyCLeyD0oLsifXoGfgr3MnlqBhYxI