KOŠICE DNES | Bezpečnosť na cestách počas leta klesá, namieste je opatrnosť

Vysoké teploty, zvýšená intenzita cestnej premávky, dlhé jazdné trasy, to sú faktory, ktoré sa v lete podpisujú pod zvýšenú nehodovosť. Počas letnej sezóny stúpa nehodovosť, a to nielen na slovenských cestách.

Podľa údajov Ministerstva vnútra SR počas minuloročných letných prázdnin bolo na Slovensku zaznamenaných 2531 dopravných nehôd, pri ktorých prišlo o život 49 osôb, ťažko sa zranilo 245 osôb a ľahké zranenia utrpelo 1130.

Nepoužívanie smeroviek

K zvýšenému počtu nehôd v lete dochádza v dôsledku kombinácie viacerých faktorov. Najčastejšou príčinou dopravných nehôd vo všeobecnosti je nedodržanie povolenej rýchlosti, ale aj alkohol a omamné látky za volantom, či nedodržanie prednosti v jazde.

K ďalším dôvodom patrí porušovanie povinností vodiča, ako napríklad nepoužívanie smeroviek. Počet nehôd, najmä v letných mesiacoch, stúpa priamo úmerne zvýšenému počtu vozidiel na cestách.

článok dočítate tu: https://kosicednes.sk/cestovanie/bezpecnost-na-cestach-pocas-leta-klesa-namieste-je-opatrnost/?fbclid=IwAR3r_ATxaeiDC9SFQTprMmQlVvJRnXseChPa2qmQsiy-UiuMSuIomjk-8tM