HN ONLINE | Trúbi na vás niekto v ľavom pruhu? Musíte sa uhnúť, inak vám hrozí trest

Polícia Slovenskej republiky na Facebooku povedala, čo robiť, ak vás niekto spomaľuje v ľavom jazdnom pruhu, zatiaľ čo ten pravý je voľný. K téme sa vyjadroval viceprezident Policajného zboru, Ľubomír Ábel.

V zákonnej norme môžete na vodiča blikať a dokonca mimo obce naňho aj trúbiť. Ak nič z toho nepomôžete, vodiča môžete natočiť a záznam poslať policajtom alebo si zapísať jeho EČV a polícia si vodiča dodatočne vystopuje.

Reálne v praxi takýto postup aj funguje. Ak by ste totiž zavolali policajtov na vodiča, ktorý ide za vami a trúbi na vás zatiaľ čo vy idete v ľavom pruhu a prekážate rýchlejšiemu auta za vami a nezaradíte sa do pravého pruhu, pokutu dostanete vy.

Vodič nesmie prekážať v jazde rýchlejším vozidlám a ani ohrozovať plynulosť premávky.

Viac o tom v tomto videu:

Ábelovka (12.): Pomalá jazda

ÁBELOVKA (12.): ČO MÁM ROBIŤ, AK MA INÝ VODIČ SPOMAĽUJE V ĽAVOM PRUHU?Vaše námety na ďalšie Ábelovky nám posielajte tu formou súkromných správ.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Nedeľa 30. júla 2017