HN ONLINE| Ako môže vyzerať budúcnosť motorizmu? Toto bude bežné

SLOVENSKO / SVET – Výrobcovia sa aktuálne predbiehajú, kto skôr pripraví elektromobil s čo možno najväčším dojazdom na jednom nabitie, najrýchlejším dobíjaním, špičkovými technológiami a asitenčnými či bezpečnostnými systémami. Okrem toho sa však momentálne riešia v automobilovom svete i prísne emisné limity a autonómna jazda.

Zatiaľ sa žiadnej z automobiliek nepodarilo vyrobiť, prípadne pretlačiť až do reálnej praxe, automobil s vyšším stupňom autonómnej jazdy. Obmedzením je často nedostatočne upravená infraštruktúra a tiež chýbajú úpravy v legislatíve, ktorá by takéto vozidlá na cestách povolila a regulovala.

Autá bez vodičov a otváranie vozidiel vzdialeným osobám. Alebo napríklad kamery nahrádzajúce bežné spätné zrkadlá.

Budúcnosť už klope na dvere a aj tieto riešenia môžu byť čoskoro bežnou súčasťou výbavy moderných áut.

Článok dočítate tu:
https://auto.hnonline.sk/servis/1936474-ako-moze-vyzerat-buducnost-motorizmu-tieto-riesenia-budeme-v-autach-bezne-vyuzivat?fbclid=IwAR1lUS7qUVLzengVszyuqW4p8dpvu_TgwgJyxyKZPpEzK0ajme2srRic_ko

foto: net