Do zošita autoškoláka: Nehodovosť za rok 2015 – ako sme jazdili na cestách…

Portál BECEP SK priniesol na svojich stránkach vyhodnotenie nehodovosti na slovenských cestách za rok 2015, spolu s grafmi  a porovnaním vývoja nehodovosti s rokom 2014. Rok 2015 bol z hľadiska bezpečnosti na našich cestách rokom s plusmi i mínusmi. Napriek tomu, že sme v trende štátov Európskej únie taktiež zaznamenali mierny nárast dopravných nehôd, čo sa odzrkadlilo aj na 6%-nom náraste usmrtených osôb, presne 274 v roku 2015 oproti 259 v roku 2014. Treba však zdôrazniť, že v skupine usmrtených osôb vo vozidlách (vodič + spolujazdec) bol pokles a to zo 158 na 152 usmrtených. Rovnako sme zaznamenali pokles pri ťažko zranených osobách, ale aj pri nehodách zavinených požitím alkoholu.

Celý článok aj grafy nájdete tu: http://www.becep.sk/aktuality/138/vyhodnotenie-dopravnej-nehodovosti-za-rok-2015

Be the first to comment

Leave a Reply