MAREC 2023 | Novinky a vylepšenia v online systéme eAUTOŠKOLA.sk / JVSCD.sk

Priatelia, marec 2023 sa niesol v prvom rade v znamení príprav na nový spôsob vykonávania záverečnej skúšky na vodičských kurzoch. Očakávali sme sľubovaný generátor záverečných testov, ktorý sa od 15.3. nakoniec aj zverejnil.

Opakovacie predmety aj odkazy na generátory

Po niekoľkých odkladoch sa teda termín od 1.4.2023 stáva realitou. V našej online učebni preto pribudol nový subpredmet 6| TES-M,V, v ktorom nájdete linky na online generátory záverečných testov (ministerstva vnútra aj komory) a súhrnný ebook so všetkými otázkami a správnymi odpoveďami, Po prihlásení ho nájdete vy aj vaši žiaci tu, na jednom mieste:

(TES-M,V): GENERÁTOR ZÁVEREČNÝCH TESTOV + ZOZNAM VŠETKÝCH OTÁZOK – elektronické skúšky pre autoškoly (od 1.4.2023) 

Pôvodné záverečné testy 1 až 60 zatiaľ ponechávame v učebni pre tých, ktorí budú dobiehať skúšky ešte po starom. K 15.5.2023 však už budú zo systému zmazané. Radi by sme vás však upozornili, že opakovacie tématické testy (predmet 6| OP) naďalej na stránke zostávajú, nakoľko obsahujú otázky z generátorov – opakovacie tématické aplikácie teda môžu výborne poslúžiť žiakom k opakovaniu a príprave po jednotlivých témach a až následne žiaci prejdú k súhrnným záverečným generátorom.

Rozšírenia tém pre kurzy KKV 280 hodín

Zmeny vykonávame aj v sekcii pre kurzy KKV, ktorú obohatíme o ďalšie rozširujúce predmety a témy pre 280-hodinový výcvik KKV. Pribudnú pokročilé interaktívne témy pre sociálnu legislatívu vodičov, výučbová aplikácia s výpočtami a prepočtami pre budúcich vodičov z povolania a kompletný kurz Upínanie a zabezpečovanie nákladov, podľa odporúčaní EÚ (v súčasnosti ho v učebni máme ako samostatný predmet). Ak máte nápad na témy, ktoré by sme mohli zapracovať do predmetu KKV a napomôcť tak efektívne napĺňať 280 vyučovacích hodín obsahom, kontaktujte nás!

Uvedenými novinkami reagujeme na, ktoré sa dejú v oblasti autoškôl a školiacich stredísk KKV. Ďakujeme za vašu trvalú priazeň a zostávame v kontakte – sme tu pre vás, pre vaše otázky, nápady aj pripomienky!

Jaroslav Verlík,
eAUTOŠKOLA.sk 2023