Zaujalo nás: Štátne cestné mapy za 14 miliónov slovenskí vodiči údajne nechcú

Pred vyše dvoma mesiacmi minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) spúšťal do prevádzky IT novinku. S kolegami urobil v dopravno-informačnom centre Žilinskej univerzity tlačovú konferenciu, na ktorej premietali ukážky z webu aj aplikácie, ktoré sledujú práce na ceste, kolóny či kalamity.

Ako sa novinka uchytila počas niekoľkých týždňov medzi šoférmi? „V rámci mobilnej aplikácie sa počet používateľov denne pohybuje na úrovni približne 350. Prostredníctvom stolného počítača priemerne pristupovalo denne približne 950 používateľov,“ odpísalo ministerstvo dopravy.

Pomerne malý počet používateľov na stolných počítačoch si nechá zobraziť vyše 16-tisíc stránok denne. „Do dnešného dňa sme zaregistrovali návštevnosť 996 563 ‚pageviews‘. Mobilnú aplikáciu si stiahlo 17 153 používateľov,“ sumarizuje ministerstvo.

článok dočítate na DENNÍK N tu: https://dennikn.sk/707536/aplikaciu-statne-mapy-pouziva-350-ludi-denne-tak-sa-uchytila-mensia-cast-projektu-za-14-milionov/

Be the first to comment

Leave a Reply