Tip na víkend: Nazrite (nielen) do auto-moto histórie výletom do dopravného múzea

Sme živí nielen prácou, ale aj oddychom. Ak rozmýšľate nad výletom, skvelým tipom na víkend pre všetkých autoškolákov môže byť návšteva Múzea letectva a dopravy v Košiciach na letisku. Iba málokto vie, že v tomto múzeu nieje inštalovaná len lietadlová technika, ale aj dve haly plné automobilových veteránov, príslušenstva a dobových predmetov, najmä zo 60-tych až 80-tych rokov. Vrátite sa tak na pár pekných chvíľ o tri-štyri desaťročia dozadu, aby ste si zaspomnínali na časy, aké to bolo, keď sa po uliciach preháňali škodovky, vazy, wartburgy ale aj ešte staršie vozidlá z vojnovej a povojnovej éry. Pri pohľade na vitríny s dobovými predmetmi, ktoré súvisia s automobilizmom, sa mnohým z vás istotne vynoria príslušné spomienky )))

Samozrejme, istotne vás pritom uchváti aj rozsiahla zbierka vojenských aj civilných lietadiel, expozície leteckých motorov a mnohé ďalšie dopravné lahôdky. Vyrazte a neoľutujete!

Be the first to comment

Leave a Reply