Prichádza jar, viete kedy prezúvať zimné pneumatiky za letné? Union vám poradí!

Veríme, že aj vy patríte alebo budete patriť medzi zodpovedných šoférov, ktorí sa na jar netešia len z krajšieho počasia, ale riešia aj výmenu zimných pneumatík za letné. Pretože aj táto zdanlivá maličkosť prispieva k väčšej bezpečnosti vás a ostatných šoférov. Kedy je však ten správny čas na ich prezutie? A čo by sa stalo, keby sme na aute nechali celý rok zimné pneumatiky?

Základné pravidlo výmeny pneumatík je, že ak priemerná denná teplota stúpne nad 7 °C a udrží sa tak minimálne tri dni, môžete jazdiť na letných gumách. Ak sa však denná teplota ešte stále drží pod touto hranicou, radšej si zimné pneumatiky na aute nechajte.

Zbytočne však prezúvanie zimných pneumatík na letné neuponáhľajte. Prechod zimy do jari je vždy trochu kostrbatý. Nie je rozumné hneď po prvých teplejších dňoch vymeniť zimnú obuv auta za letnú. Počasie sa môže ešte niekoľkokrát zmeniť a vám to môže spôsobiť zbytočné problémy na cestách. Radšej si počkajte o pár dní dlhšie, aby ste si boli istí, že jar je skutočne tu a už nikam neodíde.

celý článok si prečítate v informačnom servise Poisťovne Union: https://www.union.sk/app/novinky/Prichadza-jar–kedy-prezut-zimne-pneumatiky-na-letne.html

foto: Union

K problematike jazdy v zime a prevádzky vozidla v zimnom období nájdete výukové obsahy  v našej online učebni v predmete PCP v § 38 Osobitosti premávky v zimnom období a tiež v predmete ZBJ  Zásady bezpečnej jazdy.

Be the first to comment

Leave a Reply