PRAVDA.SK | Vodiči pozor: Novela zakáže parkovanie na chodníkoch!

Od marca 2022 bude možné parkovať na chodníkoch výlučne tam, kde to povolí značka. Výnimku dostanú len bicykle a motorky.

V súvislosti s novelou zákona o cestnej premávke sa najviac hovorí o zmenách, súvisiacich s cyklistami. Tie najdôležitejšie sme zhrnuli v samostatnom článku Toto je 5 zmien v cestnom zákone, ktoré uľahčia život cyklistom…

V tomto zákone je však ešte jedna dôležitá zmena, týkajúca sa všetkých vodičov, ktorá mnohým z nich od marca môže výrazne znepríjemniť život. Ide o zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý bude platiť automaticky všade tam, kde nebude výslovne značkou parkovanie na chodníkoch povolené. Konkrétne sa v paragrafe 52 a v jeho druhom odseku sa píše: „Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať…“, pričom výnimky platia len pre vodičov samovyvažovacích vozidiel, cyklistov a motorkárov.

článok dočítate tu:

text a foto: Pravda