PRAVDA SK | Vodiči nevedia používať moderné svetlá v hmle (+video)

Nesprávne používanie svetiel počas jesenných mesiacov na cestách spôsobuje kolízne situácie. Moderné automobily sú často vybavené svetelným senzorom, ktorý prepína denné a stretávacie svetlá podľa aktuálnych svetelných podmienok. Počas hmly táto funkcia stráca opodstatnenie. Vodiči by mali manuálne zapnúť minimálne stretávacie svetlá.

Nesprávne používanie svetiel počas jesenných mesiacov na cestách spôsobuje kolízne situácie. Moderné automobily sú často vybavené svetelným senzorom, ktorý prepína denné a stretávacie svetlá podľa aktuálnych svetelných podmienok. Počas hmly táto funkcia stráca opodstatnenie. Vodiči by mali manuálne zapnúť minimálne stretávacie svetlá.

S príchodom povinnosti celodenného svietenia automobilky vybavujú svoje modely dennými svetlami. Ide o samostatné halogénové alebo LED svetlá v prednej časti. Ak je aktivované denné svietenie, svietia len tieto svetlá vpredu. Vzadu ostávajú svetlá vypnuté. Počas zhoršených svetelných podmienok je jazda bez rozsvietených zadných svetiel nebezpečná.

Šoféri, ktorí jazdia počas hmly len so zapnutými dennými svetlami, sa dopúšťajú priestupku.

článok dočítate tu (+video): https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/491080-video-vodici-nevedia-pouzivat-moderne-svetla-v-hmle/

zdroj text a foto: pravda.sk