POLÍCIA | Virálne video s roztrhanými sluchátkami zabralo a zaujalo mnoho ľudí

Minulý týždeň patril našej prvej virálnej kampani. Rozhodli sme sa zaujať mladých ľudí a využiť na to trendy modernej doby – bezhraničné šírenie informácií prostredníctvom sociálnych sietí. Bohužiaľ, potvrdilo sa, že verejnosť si často informácie neoveruje, ani sa nesnaží zistiť ich pravosť – stačí, keď sa k nej správa dostane a považuje ju za pravdivú.

To bol aj prípad nášho prvého videa, na ktorom bol agresívny policajt. Napriek jeho správaniu nás prekvapilo množstvo reakcií verejnosti, ktorej značná časť si všimla podstatný problém – nezodpovednosť chodcov.

Vysvetlenie kampane prišlo o dva dni (viď priložené video). Prvotné video sa dostalo do niekoľkých médií a na viacero stránok na FB. Samotné vysvetľujúce video sa objavilo vo väčšom počte médií a oslovilo dohromady viac ľudí ako pôvodné. Preto môžeme považovať kampaň za úspešnú – ak by sme ju nerobili s ohľadom na moderné trendy, určite by sa nedostala k takému počtu ľudí a niektoré médiá by o ňu nemali záujem.

Tešia nás aj pochvalné správy, medzi ktorými sme našli aj také, v ktorých rodičia píšu, že kampaň ukázali svojim deťom, aby ako chodci boli bezpečnou súčasťou cestnej premávky a mysleli na vlastné životy.

Kampaň pre bezpečnosť chodcov

POLICAJT ROZTRHOL CHODKYNI SLÚCHADLÁ: ČO SA STALO NAOZAJ?Posledné dva dni na internete kolovalo video drzého policajta, ktorý bez svojej menovky vynadal chodkyni za to, že prebehla cez cestu a mala na sebe slúchadlá. Roztrhol jej ich a napokon prerušil nahrávanie. Video videli desiatky tisíc ľudí. Na dvoch väčších stránkach zaznamenalo viac ako tri tisíc komentárov a vyše dvoch tisíc zdieľaní. Objavilo sa na niektorých spravodajských stránkach. O jeho obsah sa začali zaujímať aj celoštátne médiá, televízie, noviny a spravodajské agentúry.Video je súčasťou kampane, ktorou chceme upozorniť, že chodci sú nielen najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky, ale aj často robia také chyby, ktoré ich stoja život. Aj oni dokážu spôsobiť dopravnú nehodu. Počúvanie hudby cez slúchadlá výrazne ovplyvňuje vnímanie okolitej situácie. Takýto chodec môže prehliadnuť električku, rútiace sa auto cestného piráta, ponáhľajúcu sa sanitku a čokoľvek iné. Preto chceme upozorniť všetkých chodcov, aby k svojej i bezpečnosti ostatných ľudí pristupovali zodpovedne.ŠTATISTIKY ZA PRVÝCH SEDEM MESIACOV 2019:- dopravné nehody s účasťou chodca: 672- usmrtení chodci: 35- ťažko ranení chodci: 126- dopravné nehody na priechode: 227- dopravné nehody v blízkosti priechodu: 4- ostatné nehody: 443* za rovnaké obdobie roka 2018 sme tento rok zaznamenali nárast celkového počtu usmrtených chodcovEšte by sme dodali, že nás šokovali komentáre k pôvodnému videu. Viac ako polovička z nich si uvedomila problém chodcov a neútočila na policajta (aj keď takéto správanie by bolo v realite neprípustné).

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 21. augusta 2019