POLÍCIA SR| BIELA PALICA 2019: Ste voči nevidiacim na priechode tolerantní?

Počas včerajšieho dňa sme kontrolovali v celkovo 49 mestách a na 54 priechodoch pre chodcov to, či vodiči dávajú prednosť na priechode pre chodcov tým najzraniteľnejším – osobám so zrakovým hendikepom.

Do boja o tohtoročné prvenstvo sa zapojilo všetkých osem krajov.

Zlatou medailou sa tento rok oprávnene hrdí Polícia SR – Trnavský kraj, kde na bielu palicu nereagovalo len 11,7 % motoristov. Druhé miesto obsadil Polícia SR – Žilinský kraj s 12,4 % a tretie Polícia SR – Banskobystrický kraj s 16,3 %. Nasleduje Polícia SR – Nitriansky kraj (18 %), Polícia SR – Trenčiansky kraj (20,6 %), Polícia SR – Košický kraj (22,4 %) a Polícia SR – Bratislavský kraj (24,7 %). Pozornejšie by sa dianiu na ceste mali venovať vodiči z Polícia SR – Prešovský kraj, pretože v 10. ročníku osvetovej akcie sa ocitli na chvoste. Až 27,5 % vodičov chodca s bielou palicou nerešpektovalo a nedalo mu na priechode prednosť.

Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste človeku, ktorý bielou palicou signalizoval na priechode pre chodcov svoj úmysel prejsť na druhú stranu vozovky, dali prednosť.

text, foto a video: Polícia SR

BIELA PALICA2019

BIELA PALICA 2019: STE VOČI NEVIDIACIM NA PRIECHODE PRE CHODCOV TOLERANTNÍ?Počas včerajšieho dňa sme kontrolovali v celkovo 49 mestách a na 54 priechodoch pre chodcov to, či vodiči dávajú prednosť na priechode pre chodcov tým najzraniteľnejším – osobám so zrakovým hendikepom.Do boja o tohtoročné prvenstvo sa zapojilo všetkých osem krajov.Zlatou medailou sa tento rok oprávnene hrdí Polícia SR – Trnavský kraj, kde na bielu palicu nereagovalo len 11,7 % motoristov. Druhé miesto obsadil Polícia SR – Žilinský kraj s 12,4 % a tretie Polícia SR – Banskobystrický kraj s 16,3 %. Nasleduje Polícia SR – Nitriansky kraj (18 %), Polícia SR – Trenčiansky kraj (20,6 %), Polícia SR – Košický kraj (22,4 %) a Polícia SR – Bratislavský kraj (24,7 %). Pozornejšie by sa dianiu na ceste mali venovať vodiči z Polícia SR – Prešovský kraj, pretože v 10. ročníku osvetovej akcie sa ocitli na chvoste. Až 27,5 % vodičov chodca s bielou palicou nerešpektovalo a nedalo mu na priechode prednosť.Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste človeku, ktorý bielou palicou signalizoval na priechode pre chodcov svoj úmysel prejsť na druhú stranu vozovky, dali prednosť.Chválime všetkých vodičov na videu, ktorí pri kontrole obstáli na jednotku!

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Streda 16. októbra 2019