POLÍCIA BA | Epopej slovenských ciest a vodičov – tentokrát jazda na červenú

Aj takto pravdepodobne vnímali červenú na semafóroch vodiči, ktorých jazda bola zaznamenaná v rámci zvýšeného dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou v cestnej premávke. Dopravní policajti v Bratislave sa v priebehu minulého týždňa zamerali na porušovanie zákona o cestnej premávke vodičmi motorových vozidiel závažným spôsobom – a to jazdu na červené svetlo svetelnej signalizácie.

V Bratislavskom kraji prvom polroku roka 2019 bola nesprávna jazda cez križovatku treťou najčastejšou príčinou dopravných nehôd (49 DN). Ide o nerešpektovanie svetelného signalizačného zariadenia a signálu s plným červeným svetlo so znamením STOJ!, dopravných značiek „Daj prednosť v jazde!, Stoj daj prednosť v jazde ! alebo keď prednosť v jazde nevyplýva z dopravného značenia, kedy je vodič povinný dať prednosť v jazde vozidlu prichádzajúcemu sprava. Červená pri prejazde cez železničné priecestie má rovnaký význam. Vodič nesmie vchádzať na železničné priecestie, ak sa dáva výstraha dvoma červenými striedavo prerušovanými svetlami priecestného zabezpečovacieho zariadenia.

Vodiči, jazdite v súlade s predpismi, a môžete tak prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách.