Optimalizácia obsahov pre tablety – používajte Google Chrome alebo Safari!

Priatelia, dnešné Na slovíčko bude trochu technologické – v tomto období prebieha intenzívna optimalizácia a aktualizácia obsahov eAUTOŠKOLY tak, aby bolo prehrávanie čo najpohodlnejšie. Samozrejme, dnešný technologický svet je svetom množstva monitorov, displejov, obrazoviek, ich rôznych typov, veľkostí, rozlíšení a množstva ďalších parametrov – od veľkoplošných stolových LED či LCD monitorov, až po najmenšie verzie smartfónov. Ustrážiť kompatibilné prehrávanie obsahov je preto dosť náročné, ale my sa nevzdávame a snažíme sa všetkým už existujúcim klientom a tým, ktorí majú prístup do eAUTOŠKOLY aktivovaný ako skúšobný, výjsť v ústrety.  Povedzme si aspoň niekoľko orientačných technologických informácií,.

Obsahy eAUTOŠKOLY sú primárne navrhnuté a exportované do formátu HTML5 s kaskádovými štýlmi a JavaScriptom – je to jediná cesta, ako dnes dostať vzdelávacie obsahy v modernej forme do mobilných zariadení. Dôvodom prečo nie je použitý doteraz populárny a obľúbený obsah SWF bežiaci vo flash playeri, je skutočnosť, že mobilné  zariadenia dnes už nedokážu prehrávať obsahy Flash SWF. V súčasnom období teda panuje v technológiách tak trochu patová situácia – na jednej strane mobilné zariadenia už nepodporujú prehrávanie Flash SWF obsahov a na strane druhej – HTML5, ktorý to dokáže, je však stále iba technológiou vo vývoji a dnes ho zatiaľ nezvládnu bezproblémovo prehrávať všetky moderné webové prehliadače v počítačoch, notebookoch, ako aj tabletoch a smartfónoch. To je problém, ktorý my neodokážeme riešiť – záleží od majiteľov Internet Exploreru a Mozila Firefox, kedy a aké funkcie implementujú do svojich produktov.. Riešenie však pre vás samozrejme máme – ak sa teda chcete vyhnúť problémom pri prehrávaní obsahov eAUTOŠKOLY.sk, vysoko odporúčame nainštalovať si prehliadač Google Chrome do počítača, notebooku tabletu či smarfónu. Google Chrome a Safari (pre zariadenia od Apple) sú dnes dve najmodernejšie internetové prehliadače, ktoré dnes poskytujú najkvalitnejšiu podporu pre jazyk HTML5 a JavaScriptovú funkcionalitu a teda prehrajú obsahy eAUTOŠKOLY bezproblémovo. Ak máte Chrome či Safari nainštalovaný (čo je vysoko pravdepodobné), udržujte ho aktuálny. 

Samozrejme, myslíme aj na tých z vás, ktorí týmto výrazom nerozumejú a potrebujú poradiť. Pokojne sa obráťte na našu linku 0944 609 476 alebo email: info@eautoskola.sk, na ktorej vám poradíme a pokúsime sa nájsť východiská a riešenia prípadných problémov. Bude to iba pár minút a vaša eAutoškola pobeží bez problémov navždy.

Be the first to comment

Leave a Reply