Novela zákona o cestnej premávke zrejme upraví predbiehanie kamiónov

Pripravovaná novele zákona o cestnej premávke, o ktorej sme informovali v predchádzajúcom článku, prinesie okrem tzv. absolútnej prednosti chodca na priechode pre chodcov, aj ďalšie zaujímavé návrhy na zmeny. Napríklad v oblasti vozidiel nad 7,5 t sa pravdepodobne zredukuje zákaz predbiehania  (povinnosť používať na jazdu výhradne pravý jazdný pruh) a navrhuje sa zmena, aby predbiehanie týchto vozidiel bolo možné  istý vyhradený čas (napr. jazda v noci a podobne). Má sa tak predísť nebezpečným situáciám najmä na dlhých trasách, kde jedno pomalšie vozidlo vytváralo za sebou kolóny rovnakých vozidiel, ktoré ho nemohli predbehnúť. To spôsobovalo komplikácie s dodržaním jazdenia a doručovania nákladov a podobne. Okrem iného sa zamedzí aj istým ,,vtipkárom“, ktorí si krátili čas tým, že zámerne v pravom pruhu jazdili pomaly s osobnými autami a spomaľovali tak vodičov z povolania.

ver, foto net

Be the first to comment

Leave a Reply