Kedy nemusíte zastaviť na STOPKe – právna televízna poradňa JOJ

Zaujímavé dopravné príspevky odvysielala TV JOJ vo svojej známej nedeľňajšej poradni Ako to nespackať. Prvý sa týkal parkovania pod prevádzkovou značkou parkoviska so smerovou šípkou, kde podľa nespokojného vodiča vzniká rozpor, či ide o parkovanie platené, alebo neplatené. Zaujímavým je však najmä druhý príspevok poradne, v ktorom sa vodič sa pýtal, či v prípade, ak prichádza na STOPKu ako druhý v poradí, je povinný zastať na STOPKe po posunutí aj on, alebo môže pokračovať v jazde. Odpoveď policajného prezidenta si pozrite vo videu -, príspevok k tejto tématike je zaradený ako predposleený, stačí posunúť prehrávač videa na predposledný červený zvýrazňujúci bod na časovej osi v playbare.

Policajný prezident odpovedal, že zastať na STOPKe ako druhé v bezprostrednom poradí prichádzajúce vozidlo nemusíte, ak máte v križovatke náležitý rozhľad. To nepplatí v prípade, ak je na ceste vyznačená priečna čiara s nápisom STOP – v takom prípade musíte zastaviť, aj keď máte dobrý rozhľad a nehrozí žiadne nebezpečie.

Be the first to comment

Leave a Reply