Do zošita autoškoláka. Ako správne nosiť a umiestňovať reflexné prvky

Desaťtisíce rozdaných reflexných prvkov, preventívne aktivity, vzdelávanie všetkých vekových kategórií, informácie o dopravnej situácii. Ani toto všetko a maximálne úsilie polície nedokáže ovplyvniť takmer každodenné úmrtia účastníkov cestnej premávky.

Nie je zložité zaobstarať si reflexný prvok, ale musíme vedieť ho uvážlivo a užitočne použiť. Dôležité je, aby bol viditeľný a nezakrývali ho ďalšie vrstvy oblečenia, prípadne prenášaná batožina.

Čo hovorí zákon     

Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky  a cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev nielen mimo obce, ale aj v obci.

Článok dočítate tu: http://www.automagazin.sk/nosite-reflexne-prvky-spravne/

text a foto: AUTO MAGAZÍN

Be the first to comment

Leave a Reply