Do zošita autoškoláka: Dať prednosť v jazde? Namiesto zastavenia môžete zrýchliť!

Vodiči v praxi sa často dopúšťajú jedného zovšeobecnenia – „dať prednosť“ si automaticky vykladajú ako „spomaliť alebo zastaviť“. Samozrejme, ide o všeobecne najbezpečnejšie a najlepšie predvídateľné riešenie. Zákon ho však nepredpisuje. „Dať prednosť v jazde“ je v zákone o cestnej premávke definované ako „povinnosť účastníka cestnej premávky počínať si tak, aby ten, kto má prednosť v jazde, nemusel náhle zmeniť smer alebo rýchlosť jazdy“.

V skutočnosti tak v niektorých prípadoch môže ten, kto má dať prednosť, aj zrýchliť. Musí to však urobiť tak, aby na ceste nevytváral zbytočné kritické situácie.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/20342583/davate-prednost-v-jazde-mozete-aj-zrychlit.html#ixzz4MlsBe6g2

Be the first to comment

Leave a Reply