Bratislavskí taxikári opäť protestujú proti uberistom, vysielajú naživo na faceboku

Bratislavskí taxikári dnes poriadajú protestnú jazdu mestom, aby opäť upozornili na nikým a ničím nekontrolované podmienky prevádzky služby Uber, ktorá im zjavne ukrojuje zo ziskového prepravného koláča.  Na druhej strane barikády stoja samotní uberisti, ktorí apelujú na slobodu vo výbere pre cestujúcich cez ich zdieľanú službu.

Pravda bude pravdepodobne kdesi uprostred.

V radoch taxikárov totiž pôsobí množstvo ,,škodných“ vodičov a taxislužieb, ktorí robia tejto profesii zlé meno a tých by sa mali ostatní taxikári zbaviť, napríklad formou kontrol, školení, sankcií alebo organizovania sa do certifikovaných združení a pod., kde si môže cestujúci objednať spoľahlivú a čestnú prepravnú službu.

Avšak to isté platí aj na druhej strane mince – smerom k Uberu – štát by sa nemal nečinne prizerať, ako pod pláštikom slobody tu defacto nelegálne podnikajú skupiny osôb organizovaným komerčným spôsobom, bez kontroly, bez oprávnení, osvedčení, psychologických vyšetrení a ďalších náležitostí, ktoré súvisia s prevádzkovaním koncesne viazaných prepravných služieb v osobnej doprave.

Jaroslav Verlík

Bratislavskí taxikári jazdou po obchvate protestujú proti Uberu a nelegálnym vodičomhttps://dennikn.sk/746614/stovka-taxikarov-na-bratislavskom-obchvate-protestovala-proti-uberu-video/

Uverejnil používateľ Denník N Streda 26. apríla 2017

Be the first to comment

Leave a Reply