Aktuálne: Ožratý vodič slovenského autobusu s dovolenkármi nafúkal takmer 2,4 promile!

V cestnej premávke pravdepodobne neexistuje zvrhlejšia nezodpovednosť, než viesť autobus naložený pasažiermi s 2,4 promilami alkoholu v krvi. Slovenského vodiča v tomto ,,technickom“ stave chytili chorvátski policajti. Zaslúžil by si nielen doživotné odobratie skupiny D, ale aj väzenie. Musíme si totiž uvedomiť, že tu nejde o akéhosi dozrievajúceho pubertiaka, ktorý sa premával kdesi v noci medzi dvoma dedinami v podguráženom stave na diskotéku, ale o profesionálneho vodiča z povolania, držiteľa najvyšších vodičských oprávnení, kvalifikačnej karty a rôznych ďalších školení pre osobnú dopravu, medzinárodnú prepravu atď. O jeho osude rozhodne súd v Dubrovníku.

Vodiča autobusu s dovolenkármi zastavili v utorok okolo 17.00 h chorvátski policajti pri Dubrovníku a po jeho dychovej skúške zistili, že muž má v krvi až 2,39 promile alkoholu. Jazda sa mohla skončiť podobne tragicky ako nedávno nehoda slovenského autobusu v Srbsku, pri ktorej zahynuli traja slovenskí dovolenkári a dve Češky. Informácie priniesol dnes chorvátsky denník Dubrovački dnevnik.

Slovenského vodiča (46) policajti zastavili na štátnej ceste D8, teda na chorvátskej časti tzv. Jadranskej magistrály. Po dychovej skúške ho zadržali a odviedli na stanicu, kde musel vytriezvieť.

Muž riadil autobus so slovenskou poznávacou značkou pod takým silným vplyvom alkoholu, že to prekvapilo aj chorvátskych policajtov. Podľa ich slov za celú svoju kariéru takýto prípad opitosti profesionálneho vodiča s plným autobusom turistov nezažili.

Chorvátsky portál tiež uviedol, že muž mal byť dnes ráno predvedený pred súd v Dubrovníku, v južnej Dalmácii.

Nezodpovednému vodičovi hrozí 48 dní väzenia a zadržanie vodičského preukazu na dva roky, napísal slovenský portál Topky.sk.

Be the first to comment

Leave a Reply