Aktuálne: Nižšie pokuty za e-známky budú až od októbra, pardon zamietli

BRATISLAVA – Pokuta za čiernu jazdu po diaľnici sa má znížiť o polovicu. Z pôvodných 300 eur má klesnúť na 150 eu. Vyššie pokuty za čiernu jazdu po diaľnici budú platiť dlhšie ako sa pôvodne plánovalo. Ministerstvo dopravy pod vedením Romana Brecelyho zo Siete napokon navrhlo, aby nižšie pokuty za e-známky boli až októbra, pričom vláda mu to aj odklepla. ,,Previnilcov máme podchytených. Vedia, že pokuta im môže byť vyrubená aj spätne,“ povedal štátny tajomník po rokovaní rezortu Árpád Érsek z Most-Hídu.

Pôvodne rezort dopravy chcel túto zmenu zaviesť do praxe už od začiatku júna. Zmenu svojho postoja ministerstvo nevysvetlilo. Na nereálnosť navrhovaného termínu vstupu do praxe zákona o diaľničnej známke upozornilo v pripomienkovom konaní ministerstvo obrany.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20172549/nizsie-pokuty-za-e-znamky-od-juna-nebudu-brecely-termin-posuva-na-oktober.html#ixzz49kv2fcOA

Be the first to comment

Leave a Reply