Aktuálne: Niektorí vodiči ,,myšičkári“ kašlú aj na elementárne predpisy

Jednými z najzákladnejších pravidiel cestnej premávky sú povinnosti vodiča neohroziť a neobmedziť. Zákon 8/2009 jasne stanovuje výklad týchto pojmov. Ak ide o neohrozenie alebo neobmedzenie autobusu, tieto pravidlá by mali platiť aspoň trojnásobne. Vodič šedej octavie má však zjavne ,,na saláme“ bezpečnosť čohokoľvek a kohokoľvek, dokonca aj samého seba. Pozrite sa, ako spokojne ,,sa vsunul“ rovno pod autobus MHD na Moldavskej ulici v Košiciach.

Mimochodom, medzi vodičmi sa začína na dobrovoľnej báze rozširovať výbava vozidiel o kamery, čo je skvelým pomocníkom pre zachytenie takýchto situácií. Po zhliadnutí tohto videa asi každého napadne ísť si takú kamerku zadovážiť. Ja osobne by som toto video rovno zaslal aj na políciu. Hovorí sa, že vozidlo je zbraň a ak to platí, táto situácia bola defacto priamym ohrozením zbraňou…

Be the first to comment

Leave a Reply