Aktuálne: Doslova sa rozsypalo vrece so smrteľnými haváriami motorkárov!

Pekné letné a slnečné dni lákajú nielen dovolenkárov, ale aj priaznivcov športovej jazdy na motorkách. Nebolo by na tom nič škodlivé, keby si motorkári športové zážitky vychutnávali mimo cestnej premávky. Je tomu tak ale presne naopak – v priebehu jediného dňa v uplynulom týždni došlo na Slovensku k piatim (!!!) smrteľným nehodám motorkárov. A každý ďalší deň prináša minimálne jednu ďalšiu. Je to alarmujúca situácia. Motorkári sa totiž najčastejšie zrazia s chodcami, alebo cyklistami, čo sú podobne ako motorkári, ničím nechránení účastníci cestnej premávky. Nepomohol ani apel predstaviteľov prezídia policajného zboru, ktorí na tlačovkách motorkárov varovali, aby sa o nich nehovorilo ako o dobrovoľných darcoch orgánov.

Ak jazdíte na motorke, buďte opatrní. Každý si totiž pod zvýšeným adrenalínom pri športovej jazde myslí, že jeho sa to nebezpečenstvo reálne netýka. Že je to iba zážitok, taká hra s ohňom. Ale povedzme si pravdu – ani tí, čo teraz zbytočne zomreli, si istotne ani v najstrašnejšom sne nemysleli, že cesta do náruče definitívnej smrti môže byť tak blízko. Dnes po nich zostali užialení príbuzní, vybavujúci pohreby. Je to smutné, je to škoda. Mohli tu byť.

Pozrite si toto náučné video od policajných motorkárov. I keď video začína veselou piesňou, hovorí sa v ňom o vážnych témach súvisiacich s bezpečnou jazdou:

foto: záber z videa

 

Be the first to comment

Leave a Reply